chinchin
07 فروردین 1402 - 14:14

استاندار اصفهان: ۱۷ میلیون تردد در استان اصفهان گزارش شد

استاندار اصفهان گفت:از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ششم فروردین ماه ۱۴۰۲ حدود ۱۷ میلیون نفر تردد در سطح استان گزارش شده که نشان دهنده افزایش تردد در راه‌های استان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سیدرضا مرتضوی در نشست شورای اداری استان با اشاره به شرایط خاص سال گذشته، اظهار داشت: کمبود برخی منابع و انتظارات به حق مردم سال پرتلاشی را برای استان ایجاد کرده بود.

وی ادامه داد: در این شرایط مدیران کل، فرمانداران و خادمان نظام تلاش‌های بسیاری کردند که قدردان این همراهی و جهاد همگانی هستیم.

استاندار اصفهان ضمن تبریک آغاز سال نو شمسی و ماه مبارک رمضان، بیان کرد: در سه ماهه پایانی سال گذشته شاهد بارش رحمت الهی بودیم که سامانه‌های بارشی در آغاز سال نو نیز خودنمایی کردند و نوید سال بابرکت و پرثمری را دادند.

وی ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 1402، گفت: باید همت خود را حول محور تحقق شعار سال به کار گیریم. خوشبختانه از سال گذشته قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان در استان شکل گرفت و درصدد هستیم باتوجه به رویکردهای استان در تقویت اقتصاد دانش‌بنیان، گام‌های مؤثری را برداریم.

استاندار اصفهان افزود: از طرفی حسب فرمایش مقام معظم رهبری ضروری است کار ویژه ای حول محور «مهار تورم» اتفاق بیفتد زیرا با توجه ویژه به تولید می توانیم بسیاری از مشکلات کشور را ساماندهی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حرکت حول محور تولید، امکان اشتغالزایی، کنترل تورم، مهار نقدینگی و ... که باعث ایجاد حواشی در کشور می شود را فراهم خواهد کرد.

مرتضوی متذکر شد: در ایام تعطیلات نوروزی به سر می بریم و استان اصفهان یکی از مقاصد اصلی سفرهای نوروزی است. از 24 اسفندماه 1401 تا ششم فروردین ماه 1402 حدود 17 میلیون نفر تردد در سطح استان گزارش شده که نشان دهنده افزایش تردد در راه‌های استان است.

وی با اشاره به آمار قابل توجه سفر به استان، عنوان کرد: باتوجه به دور دوم سفرها بایستی تلاش شود تا بستر مناسب جهت سفر ایمن و شاد مسافران به استان فراهم شود.

استاندار اصفهان با اشاره به فتنه انگیزی دشمن در پاییز سال 1401، گفت: دشمنان از مدت‌ها قبل در تلاش بودند تا جوانان را به سمت بی حجابی سوق دهند. فریب خوردگان امروز فرزندان ما هستند که گرفتار فتنه‌انگیزی دشمن شده‌اند باید با برنامه‌های ایجابی و سلبی بستر هوشیاری فرزندان مان را فراهم کنیم.

وی با تأکید بر پشتیبانی از امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: اینگونه دشمن بار دیگر در برابر ملت ایران شکست خواهد خورد. تجربه اثبات کرده هر کجا که دستاوردی باشد دشمن فتنه‌گری می کند.

انتهای پیام/163

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1112362