chinchin
07 فروردین 1402 - 10:35

نظر نماینده ولی فقیه درباره پروژه‌های نیمه کاره و حجاب

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان گیلان مطالبی را درخصوص چرایی نیمه‌تمام ماندن بعضی طرح‌ها در شهرستان‌ها و وضعیت عفاف و حجاب به عنوان یک مطالبه ملی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزارس فارس از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه با اعضای مجمع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت جسور بودن نماینده مجلس و مشورت با افراد آگاه اظهار کرد: یک نماینده در صورتی موفق است که جسور باشد و حرف برای گفتن داشته باشد و کارشناسانه اظهار نظر کند. 

وی، نیمه‌تمام ماندن بعضی طرح‌ها در شهرستان‌ها را نتیجه‌ عدم کار کارشناسانه دانست و گفت: هر طرح و پروژه‌ای که آغاز می‌شود تا مراحل پایانی، نباید رها شود و گاهی مواقع تکمیل یک طرح بهتر از ۱۰ها طرح نیمه‌تمام است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم برخورداری از روحیه تحول‌گرایی و داشتن ایده‌های نو، خطاب به نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی افزود: تحول‌گرایی را در برنامه‌هایتان قرار دهید و سعی کنید ایده‌پرداز باشید و برای آبادی شهر نظریه داشته باشید و تجربیات سایر شهرهای کشور را در آبادی و ایده‌پردازی مورد توجه قرار دهید. 

 

فلاحتی با اشاره به اینکه آسیای میانه امروز بستر درخواست و تقاضای کالاها و مرکبات ایرانی است، تصریح کرد: بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی از چابهار تا بندرعباس و سیستان امروز متوجه بستر آسیای میانه برای عرضه کالاها شده‌اند و باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم اما یکی از معضلات ترافیک کامیون‌های صادراتی در مرز آستارا است و مشکل بعدی دولت آذربایجان است که بسیاری از خودروهای سنگین در ترافیک معطل می‌شوند از این‌رو همه باید تلاش کنند تا این مشکل حل شود و با دولت آذربایجان نیز رایزنی‌های لازم انجام شود تا مشکل ترخیص خودروها حل شود. 

وی با اشاره به اهمیت مسئله عفاف و حجاب در جامعه بیان کرد: مسئله عفاف و حجاب یک مسئله حاکمیتی شده و همه در این حوزه مطالبه می‌کنند و ما نیز همچون دیگران در این حوزه دغدغه داریم و عقب ننشسته‌ایم و انتظار داریم مجلس هم به این حوزه ورود کند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه درباره مسئله عفاف و حجاب تاکنون بیش از هفت جلسه با دادستان داشته‌ایم، گفت: قرار شد در وهله نخست به تمامی ادارات، سازمان‌های دولتی و نهادها اعلام شود که رعایت عفاف و حجاب مسئله‌ای قانونی و اسلامی است و فروشندگان و مشتریان اصناف و فروشگاه‌ها هم باید عفاف و حجاب را رعایت کنند.

فلاحتی با اشاره به لزوم ورود جدی مجلس شورای اسلامی به حوزه عفاف و حجاب افزود: مجلس یازدهم در چند عرصه از جمله مبارزه با استکبار جهانی، پیگیری طرح‌ها و لوایح اولویت‌دار و همکاری با قوه مجریه و قضاییه در چند سال اخیر موفقیت‌های خوبی داشته است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1111868