chinchin
07 فروردین 1402 - 13:10

افزایش قابل توجه پرونده‌های قضایی در کاشان؛ ضرب و جرح در رتبه نخست جرائم

رئیس دادگستری کاشان ضرب و جرح عمدی را رتبه نخست جرائم کاشان عنوان کرد و گفت: فرهنگ صلح و سازش در کاشان بسیار پایین است.

محسن تاج‌افروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کاشان ، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ضمن اشاره به حجم بالای پرونده‌ها به محاکم قضایی کاشان در بخش‌های مختلف اظهار داشت: حجم بالای پرونده‌ها موجب دغدغه برای مسئولان قضایی منطقه شده است.

وی ضمن ابراز تاسف از افزایش قابل توجه پرونده‌های قضایی سال گذشته نسبت به سال 1400 افزود: پنج جرم نخست در شهرستان کاشان ضرب و جرح عمدی، توهین، تهدید، رانندگی بدون گواهینامه و کلاهبرداری بوده که این مهم قابل توجه و تامل است.

رئیس دادگستری شهرستان کاشان با بیان اینکه متاسفانه فرهنگ صلح و سازش در این شهرستان بسیار پایین است، ابراز داشت: دستگاه قضا بر اساس وظایف خود با حضور در مساجد و اماکن مختلف در زمینه گسترش فرهنگ صلح و سازش تلاش بسیار زیادی انجام داده است اما دستگاه قضایی به تنهایی نمی‌تواند اثرگذار باشد.

وی ضمن اشاره به راه‌اندازی سامانه تصمیم ویژه برقراری صلح و سازش میان زوجین گفت: اقدامات خوبی برای کاهش طلاق و ایجاد صلح و سازش میان زوجین صورت گرفته اما لازم است تا برای کاهش معضل طلاق در جامعه سه عامل اصلی را برطرف کرد تا شاهد روند نزولی آن باشیم.

تاج‌افروز دخالت‌ خانواده‌ها را به عنوان یکی از عوامل طلاق در شهرستان کاشان دانست و تصریح کرد: متاسفانه برخی خانواده‌ها به اختلاف میان زوجین دامن می‌زنند و این موضوع به یکی از سه علل اصلی طلاق تبدیل شده است در حالی که دستگاه قضا در کاشان با اجرای برخی قوانین سعی کرده است تا در دعاوی زوجین حضور خانواده آنان کمرنگ شود.

وی با بیان اینکه لازم است در زمینه کاهش معضل طلاق در جامعه تمامی دستگاه‌های مرتبط از جمله دستگاه قضایی با هماهنگی یکدیگر اقدامات اساسی انجام دهند، تاکید کرد: با بررسی‌های صورت گرفته آمار طلاق در خانواده‌های متدین بسیار پایین است و لذا هر چه به دین بها داده شود خانواده سالم‌تر است.

رئیس دادگستری شهرستان کاشان ضمن اشاره به رخدادهای اخیر در منطقه و شهرستان کاشان افزود: دشمن برای مدارس ما برنامه‌ریزی کرده است و باید از این رو دستگاه‌ها متولی با هوشیاری اقدامات اساسی انجام دهند تا توطئه دشمنان خنثی شود.

انتهای پیام/801/.

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1112259