chinchin
07 فروردین 1402 - 17:09

بهره‌مندی بیش از۳۰۷هزار نفر از ایستگاه‌های گردشگری دریایی خوزستان

اهواز- رئیس کمیته گردشگری دریایی خوزستان گفت: بیش از ۳۰۷ هزار نفر از مسافران نوروزی و راهیان نور از امکانات گردشگری دریایی ایمن استان در پنج روز نخست ایام تعطیلات نوروزی بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز آقایی بعد از ظهر امروز دوشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به بازدید ۳۰۷ هزار و ۷۵۹ نفر از ایستگاه‌های مجاز و ایمن دریایی در سطح خوزستان بیان کرد: ۲۵۰ هزار نفر از هموطنان در قالب کاروانیان راهیان نور از یادمان‌های عملیاتی دوران دفاع مقدس با استفاده از شناورهای مجاز که به این منظور تدارک دیده شده است، بازدید کرده‌اند.

رئیس کمیته گردشگری دریایی خوزستان با اشاره به تمهید و پیاده‌سازی همه امکانات و الزامات به منظور ارتقای سطح ایمنی گردشگری دریایی در ایستگاه‌های ۹ گانه در بنادر خوزستان افزود: در این راستا یک هزار و ۲۰۰ جلیقه برای حفاظت از جان گردشگران دریایی در بازه مذکور توزیع شد.

وی با اشاره به ایجاد ظرفیت مسافری دریایی ایمن به میزان چهار هزار و ۳۰۰ نفر در روز در سال جاری گفت: از این میزان ظرفیت سه هزار مسافر در روز با بهره‌گیری از امکانات ایمن بندر صیادی بحرکان فراهم و یک هزار و ۳۰۰ نفر با تمهید زمینه فعالیت بخش خصوصی ضمن تأمین یک فروند کشتی تفریحی در اسکله بندر امام خمینی (ره) حاصل شده است.

رئیس کمیته گردشگری دریایی خوزستان خبر داد: تعیین و شناسایی ۱۵ نقطه گردشگری دریایی ایمن، فعال‌سازی و تمهید ۹ ایستگاه دریایی در بنادر خوزستان و پایش مستمر فعالیت‌های گردشگری با استقرار پایگاه‌های جست‌وجو نجات دریایی و اطلاع رسانی محیطی و آگاهی بخشی به گردشگران برای تماس با شماره تلفن شبانه‌روزی نجات دریایی ۱۵۵۰ از مهم‌ترین اقدامات این کمیته با هدف ارتقای ایمنی دریایی است.

وی با اشاره به ظرفیت مهیای گردشگری دریایی که در ایام تعطیلات نوروزی به خوبی شکوفا می‌شود، گفت: این ظرفیت مهیا می‌تواند با جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توانمند به امکانات دائمی و متناسب برای همه فصول تبدیل شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1112706