chinchin
07 فروردین 1402 - 19:52

مسافران نوروزی از کدام آثار تاریخی همدان بیشتر بازدید کردند؟

مدیر کل میراث‌فرهنگی همدان گفت: غار علیصدر، آرامگاه بوعلی، آرامگاه باباطاهر، کتیبه‌های گنجنامه، محوطه تاریخی هگمتانه، منطقه تفریحی توریستی عباس‌آباد و سایت موزه میدان امام(ره) بیشترین آمار بازدید را تاکنون داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان، محسن معصوم‌علیزاده مطرح کرد: از 24 اسفند سال گذشته تا 6 فروردین 34 هزار نفر در مراکز اقامتی استان اعم از هتل‌، مجتمع‌های گردشگری، مهمانپذیر، اقامتگاه‌های بومگردی، هتل آپارتمان و... اسکان داده شده‌اند.

وی ادامه داد: در این مدت 9 هزار و 838 نفر در هتل‌ها، سه هزار و 661 نفر در مجتمع‌های گردشگری، دو هزار و 221 نفر در مهمانپذیرها و یک‌ هزار و 687 نفر در هتل آپارتمان‌ها اقامت داشتند.

معصوم‌علیزاده اضافه کرد: همچنین دو هزار و 54 نفر در بوم‌گردی‌ها، 370 نفر در متل‌ها، 14 هزار و 824 نفر در خانه‌مسافرها، 34 هزار و 39 نفر در مراکز وابسته به آموزش و پرورش و اقامت‌گاه‌های موقت، 627 نفر در اقامت‌گاه‌های اضطراری و مابقی در سایر مراکز اقامتی اسکان پیدا کردند.

ویی در ادامه از بازدید 454 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان خبر داد و افزود: بیشترین بازدید از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، دست‌ساز و موزه‌ها بوده است.

به گفته مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان غار علیصدر، آرامگاه بوعلی، آرامگاه باباطاهر، کتیبه‌های گنجنامه، محوطه تاریخی هگمتانه، منطقه تفریحی توریستی عباس‌آباد و سایت موزه میدان امام(ره) بیشترین آمار بازدید گردشگران نوروزی را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در این مدت 206 بازدید نظارتی از مراکز اقامتی استان انجام شده است، گفت: 16 مورد تذکر، سه مورد تشویقی و دو اخطار کتبی نیز صادر شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1112982